random
random
random
random

„Filet rybny w cieście ze szpinakiem”Składniki:


500 g filetu soli lub halibuta (może też być dowolny filet), pociętego w 1.5 cm kostkę, 2 szkl. świeżego szpinaku - bez łodyżek i pocięty w cienkie paski (przypominające glony), olej do głębokiego smażenia.

Marynata: 1 łyżeczka soli, 2 łyżeczki sherry, szczypta białego pieprzu.

Ciasto: 0.5 szkl. mąki pszennej, 0.5 szkl. mąki kukurydzianej, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, 0.25 łyżeczki soli, 2/3 szkl. wody.

Ponadto: sól z pieprzem (przepis na stronie).

Sposób wykonania:


    Połączyć składniki marynaty i wymieszać z rybą. Wstawić na 1 h do lodówki. Na głębokim oleju (bardzo gorący ok. 350°C) smażyć szpinak, aż będzie ciemno zielony i chrupiący. Wyjąć i osączyć z tłuszczy na ręczniku kuchennym. Połączyć składnik ciasta i mieszać, aż powstanie jednolita, rzadka masa. Przed samym smażeniem ryby dodać do ciasta szpinak i dobrze wymieszać. Wymaczać rybę w cieście i smażyć, aż stanie się lekko brązowa (w porcjach po tyle kawałków, aby pływały swobodnie po wierzchu). Podawać natychmiast z mieszanką soli i pieprzu.

    Szpinak smażony w głębokim oleju, który Chińczycy lubią podawać oddzielnie posypany odrobiną cukru, w tym daniu imituje morskie wodorosty. Szpinak łączony jest z ciastem, w którym smażona jest ryba. Danie można podawać z mieszanką soli i pieprzu.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012