random
random
random
random

„Hutspot”Składniki:


1 pęk młodych marchewek (ok. 500 g), 4 czerwone cebulki średniej wielkości, 1 kg ziemniaków o zwiezłym miąższu, 50 g masła, 150 ml tłustego mleka lub normalnej śmietany, 1 łyżka musztardy pikantnej, 50 g startego pikatnego sera.

Sposób wykonania:


    Marchewki oddzielić od naci, gotować na pół miękko z odrobinką soli i cukru, odcedzić i pociąć na kawałki. Cebulkę obrać, pociąć w krążki. Ziemniaki obrać (duże można przekroić na pół), gotować z łyżeczką soli ok. 15 - 20 min., odcedzić. Na patelni rozgrzać połowę masła i na małym ogniu smażyć cebulkę ok. 15 min.

    Ziemniaki i marchew przełożyć do dużego garnka, dodać resztę masła, mleko (lub śmietanę), zrobić puree, dodać cebulkę (jak zbytnio ostygła, to można ją jeszcze raz podgrzać), następnie musztardę i powoli mieszając dodać ser, mieszać tak długo, aż ser zacznie się topić. Do smaku doprawić wg uznania swieżo zmielonym pieprzem i solą.

    Potrawa smakuje dobrze ze smażoną białą kiełbasą. Można dodać skwarki i pieczony boczek do potrawy. Mleko można zastąpić zsiadłym mlekiem lub jogurtem.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012