random
random
random
random

„Kaczka po pekińsku z placuszkami”Składniki:


1.7 kg kaczki, 3 l wrzącej wody, 1 łyżka miodu, 5 łyżek sosu sojowego, jasnego woh hup, 0.5 szkl. gorącej wody, 1 ogórek z cienką skórką, szczypiorek, 6 łyżek sosu do kaczki po pekińsku woh hup.

Placuszki: 2.5 szkl. mąki, 2 łyżeczki cukru, 1 szkl. wrzącej wody, 1 łyżka oleju sezamowego woh hup.

Sposób wykonania:


    Umyć kaczkę, usunąć szyję i duże kawałki tłuszczu. Trzymać kaczkę nad zlewem i wolno polewać ją wrzącą wodą by sparzyć całą skórę. Możesz potrzebować jeszcze jednego garnka wrzącej wody.

    Położyć kaczkę na półmisku lub tacy. Zmieszać miód i sos sojowy jasny i pokryć tym całą kaczkę. Wysuszyć kaczkę, najlepiej wieszając ją w chłodnym i przewiewnym miejscu. Można użyć wentylatora nastawionego na chłodny nawiew, umieszczając go metr od kaczki, lub dosuszyć suszarką do włosów. Usunąć pestki z ogórka i pokroić go w cienkie pałeczki. Szczypiorek pokroić na kawałki o długości 8 cm. Rozciąć je od środka do końca kilkoma cięciami. Włożyć na chwilkę do gorącej wody a szczypiorek rozłoży się jak pędzelek. Piec kaczkę w brytfannie przez 30 min. Po tym czasie ostrożnie przewrócić ją na drugą stronę aby nie rozedrzeć skórki, i piec przez kolejne 30 min. Wyjąć z brytfanny i położyć na gorącym talerzu.

    Aby przygotować placuszki należy wsypać mąkę i cukier do średniej miski i dolać wrzącą wodę. Wymieszać i pozostawić aż ostygnie. Zagnieść miksturę na posypanej mąką powierzchni aby otrzymać łagodne ciasto. Odstawić na 30 min. Wziąć dwie równe łyżki ciasta i utworzyć z nich kulki. Rozwałkować na placki o średnicy 8 cm. Lekko posmarować jedną stronę Olejem Sezamowym i położyć na nią drugi placek. Rozwałkować na cienki placek o średnicy 15 cm. Powtórzyć czynności z pozostałym ciastem i zrobić ok. 10 "podwójnych" placuszków. Rozgrzać patelnię i smażyć placuszki pojedynczo. Gdy placuszki ostygną rozdzielić je. Ułożyć je na talerzu i przykryć aby nie wyschły.

    Podawanie: Ułożyć pałeczki z ogórka i pędzelki ze szczypiorku na talerzu. Wlać Sos Do Kaczki Po Pekińsku do małej miseczki. Nałożyć placuszki i kaczkę pokrojoną w plastry na osobne talerze. Każdy z gości sam nakłada sobie placuszka, kładzie na niego sos, ogórek, szczypiorek i kawałek kaczki. Placuszek można zawinąć w kopertę.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012