random
random
random
random

„Paszteciki z okoniem morskim”Składniki:


4 duże filety z okonia morskiego o łącznej wadze ok. 75 - 80 dag, 2 chlebki pita (większe), 4 plastry obranego dużego pomidora, 1 ubite jajko.

Nadzienie: Łyżka oliwy, cebula pokrojona w piórka, 2 łyżeczki otartej skórki cytrynowej (z umytej i sparzonej cytryny), łyżka drobno posiekanej natki pietruszki, 8 posiekanych czarnych oliwek.

Sposób wykonania:


    Przyrządzić nadzienie: rozgrzać oliwę, dodać cebulę i mieszając udusić ją do miękkości. Zebrać nadmiar tłuszczu, dodać pozostałe składniki nadzienia, wymieszać i odstawić. Z filetów usunąć skórę i ości, podzielić filety na pół. Chlebki pita przekroić wszerz na połowy i wybrać większość miąższu. Do środka każdej połówki chleba włożyć połowę fileta, na nim jedną czwartą nadzienia, plaster pomidora i drugą połowę fileta. Brzegi skórki (w miejscu przecięcia chlebków) posmarować ciepłą wodą i złożyć razem połówki bochenków. Chlebki ułożyć na natłuszczonej blasze i posmarować je ubitym jajkiem i wstawić do piekarnika nagrzanego do temp. 200°C. Po pięciu minutach zmniejszyć ogień do ok. 180°C i piec jeszcze przez 15 - 20 min., aż chlebki ładnie się zrumienią. Przed podaniem delikatnie rozdzielić chlebki na pół.

    Uwaga: zamiast bardzo trudno u nas dostępnego okonia morskiego można użyć soli, kerguleny, halibuta lub nawet (w ostateczności) dorsza.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012