random
random
random
random

„Pierogi ruskie”Składniki:


Ciasto: 3 szkl. mąki, ok. 1 szkl. wody, szczypta soli. Nadzienie: Ok. 1 kg ziemniaków, 0.5 kg białego sera, 2 duże cebule, 2 łyżki tłuszczu, sól, pieprz. Do polania: duża cebula, 2 - 3 łyżki tłuszczu (najlepszy jest smalec ze skwarkami).

Sposób wykonania:


    Przygotować nadzienie: Ziemniaki wyszorować szczotką pod bieżącą wodą, ugotować, obrać, przepuścić przez maszynkę razem z serem. Dodać 1 cebulę pokrojoną w drobną kostkę, usmażoną na złoty kolor. Doprawić solą, pieprzem, dokładnie wymieszać.

    Przygotować ciasto: W dużym garnku postawić wodę do ugotowania ciasta. Wsypać mąkę do miski, zrobić dołek, dodać sól i tyle wody, aby zagnieść niezbyt twarde ciasto, rozwałkowywać partiami, podsypując mało mąki. Z ciasta wyciąć krążki (szklanką), rozmieszczając je jak najbliżej siebie. Ścinki zebrać, zagnieść powtórnie, na wszystkie krążki nałożyć nadzienie, zlepiać pierogi, uważając aby nadzienie nie dostało się pomiędzy brzegi. Układać na ściereczce, ze ścinków przyrządzić resztę pierogów. Roztopić tłuszcz przewidziany w przepisie do polania pierogów, ugotować pierogi, wybrać łyżką cedzakową, ułożyć na półmisku, polać tłuszczem, nakryć, postawić na naczyniu z gorącą wodą.

    Po ugotowaniu układać pierogi na dużym półmisku i polać tłuszczem z cebulą pokrojoną w kostkę i podsmażoną na złoto. Podawać z kwaśną śmietaną.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012