random
random
random
random

„Polędwiczki po chińsku”Składniki:


4 polędwiczki wieprzowe - ok. 1 kg, 100 ml sosu sojowego, 100 ml olejuj sojowego, 10 g świeżego imbiru, 4 ząbki czosnku, ostra papryka (chili lub ostry sos), ew. 50 ml miodu, wiśniówki lub krupniku litewskiego.

Sposób wykonania:


    Wszystkie składniki bejcy wymieszać i włożyć do niej polędwiczki. Poledwiczki w całości trzymać w zalewie 12 - 48 h, a jezeli się bardzo spieszy powinnio się polędwiczki pokroić na miejsze kawałki. Po tym czasie mieso osączyć z marynaty i smażyć, piec lub grillować same, lub z dodatkiem warzyw takich jak papryka, por lub cebula, kapusta pekińska, marchewka, wszelkie kiłki mile widziane.

    Makaron sojowy lub ryżowy zalać gorącą wodą, po ok. 5 min. odcedzić (gdy jest miękki), hartować. Do pozostałej bejcy dosypać łyżkę mąki ziemniaczanej lub kukurydzianej, dodać 1 pomidor pokrojony w kostkę lub małą puszkę pomidorów w zalewie. Na rozgrzaną patelnię lub woka z odrobiną oleju wrzucić odcedzony makaron, kiedy się lekko zrumieni dodać sos powstały z bejcy, pomidorów i mąki. Podawać z polędwiczkami.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012