random
random
random
random

„Ryba w cieście na ostro”Składniki:


400 g filetu rybnego, 1 cm korzenia imbiru, posiekany, 3 ząbki czosnku - wyciśnięte, 1 cebula dymka, posiekana, olej do smażenia i frytowania.

Marynata: 2 łyżki sosu sojowego, 1 łyżka wina ryżowego.

Sos: 2 łyżki sosu sojowego, 1 łyżka wina ryżowego, 1 łyżka sosu rybnego, 1 łyżka ciemnego octu ryżowego, 1 łyżeczka oleju chili, 0.5 szkl. bulionu z kury, 2 łyżeczki mąki ziemniaczanej.

Ciasto: 0.5 szkl. mąki, woda.

Sposób wykonania:


    Filet pociąć na 2 cm kostkę (ja użyłem filetu w kostce co zmusiło mnie do pocięcia go nieco inaczej, na kawałki 2.5x2.5x1cm). Wymieszać składniki marynaty, polać nią rybę, odstawić. Po 10 min. zebrać łyżką marynatę z dna naczynia i polać rybę jeszcze raz, po kolejnych 10 min. czynność powtórzyć (razem marynować 30 min.). Wymieszać składniki na sos. Mąkę wymieszać z wodą na rzadkie ciasto (jak na naleśniki). Rybę wyjąć z marynaty, maczać kawałki ryby w cieście i smażyć na głębokim oleju aż się zarumieni (ok. 1.5 - 2 min.). Wyjąć z oleju, osączyć na papierowym ręczniku. W woku rozgrzać 1 łyżkę oleju, przesmażyć krótko czosnek, imbir i dymkę. Dodać przygotowany sos, zagotować aż zgęstnieje. Dodać rybę, dokładnie wymieszać. Danie gotowe.

    Do przygotowania tej potrawy można użyć dowolnego filetu. Tutaj został użyty filet w kostce - jego zaletą jest całkowity brak ości, oraz łatwość krojenia w kostkę, jednak jego rozmiary wymuszają nieco inny od standardowego rozmiar kawałków (2.5x2.5x1 cm zamiast 2x2x2 cm). Olej chili nadaje potrawie nie tylko ostrość, ale także charakterystyczny smak. Jeżeli chcecie go zastąpić sosem chili albo chili w proszku to pamiętajcie, że olej chili jest dużo ostrzejszy.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012