random
random
random
random

„Wołowina z imbirem i jarzynami”Składniki:


500 g polędwicy wołowej lub rostbefu, 1 duży kawałek imbiru lub 1.5 łyżki imbiru w proszku, 1 duża cebula, 2 dymki, 200 g marchwi, 200 g cukini, 1 papryka zielona, 100 ml bulionu mięsnego, 3 łyżki oleju do smażenia.

Marynata: 2 łyżki ciemnego miodu, 4 łyżki sosu sojowego, 2 łyżki mąki kukurydzianej.

Mięso pokroić w plastry o grubości 1 cm, a następnie w paski. Połączyć ze sobą i dokładnie wymieszać wszystkie składniki marynaty. Połową marynaty zalać mięso, wymieszać i odstawić na 20 min.

Sposób wykonania:


    Cebulę i marchew obrać i pokroić w cienkie plasterki. Cukinię umyć i pokroić w cienkie plasterki. Paprykę umyć, wypestkować i pokroić w paski długości 3 cm. Dymki obrać, umyć i pokroić w pasemka tej samej długości. Imbir obrać i drobno posiekać.

    Zamarynowane mięso przysmażyć na silnie rozgrzanym oleju, z obu stron, przez 1 min. Wyjąć, osączyć i odłożyć. Na pozostały ze smażenia mięsa tłuszcz wrzucić przygotowane jarzyny. Zalać bulionem, wymieszać i dusić pod przykryciem przez 10 min. na małym ogniu. Zwiększyć ogień, dodać resztę marynaty i mieszać póki sos nie zgęstnieje. Dodać imbir i dusić dalej przez 1 min. Dodać mięso, wymieszać i pozostawić na ogniu jeszcze 2 min. Podawać od razu z ryżem.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012