random
random
random
random

„Zupa z kołdunami won-ton”Składniki:


1 l czystego bulionu z kury, 24 kołduny (won-ton), 1 cebulka dymka.

Ciasto: 1 jajo, 225 g mąki, 6 łyżek wody.

Farsz: 250 g krewetek obranych ze skorupek - świeżych lub z puszki, 1 jajo, 1 łyżka mąki kukurydzianej, 1 łyżeczka wódki, 1 łyżeczka do kawy cukru, 1 łyżka oleju, 1 łyżeczka oleju sezamowego, sól, pieprz.

Sposób wykonania:


    Jajo roztrzepać w miseczce. Dodać wodę i dobrze wymieszać. Dosypać przesianą mąkę i zagnieść gładkie ciasto. Po wyrobieniu, ciasto przykryć serwetką i odstawić na 30 min. Gotowe ciasto rozwałkować na posypanej mąką stolnicy na placek grubości 1.5 cm. Pokroić na 24 kwadraty o boku 2.5 cm.

    Połączyć ze sobą jajo, sherry, sól, pieprz, olej, olej sezamowy, cukier i mąkę kukurydzianą. Krewetki bardzo drobno posiekać, połączyć z resztą składników i starannie wymieszać.

    Na każdy kwadracik ciasta nakładać po 1 łyżeczce do kawy farszu. Formować kołduny, zlepiając ze sobą dwa rogi kwadratu, leżące po przekątnej, a następnie założyć na siebie dwa pozostałe rogi i starannie zlepić.

    Bulion doprowadzić do wrzenia. Dymkę umyć, obrać i drobno posiekać. Kołduny gotować przez 2 min. we wrzącym bulionie. Bezpośrednio po ugotowaniu nakładać do miseczek, zalać bulionem i posypać posiekaną dymką. Podawać gorące.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012