random
random
random
random

„Kurczak z bazylią”Składniki:


500 g mielonego mięsa z drobiu lub wieprzowiny, 1 -2 papryki, 2 papryczki chili, 2 - 3 ząbki czosnku, 2 łyżki sosu rybnego, 4 łyżki sosu ostrygowego, 2 łyżki wywaru z drobiu, 30 g oleju, powinno się dodać 1 szkl. posiekanych liści drobnej tajskiej bazylii i łyżkę cukru palmowego.

Sposób wykonania:


    Paprykę obrać i pokroić w paski lub w kostkę. Czosnek posiekać, z papryczek usunąć gniazda nasienne i również drobno posiekać (nie dotykać palcami oczu!).

    W woku rozgrzać olej i wrzucić na niego czosnek i mięso. Gdy się podsmaży dodać paprykę, chili, a na końcu wszystkie przyprawy i bazylię. Podawać z delikatnym ryżem, typu Basmati.

    Wszelkie potrawy robione w woku, zarówno chińskie, jak i tajskie przygotowuje się barzdo szybko. Zaczyna się zawsze od wrzucenia tych składników, które wymagają najdłuższej obróbki, a potem dodaje się te, które można jeść nawet na surowo.

    Istnieje w mentalności Polaków tendencja do maltretownia i zaduszenia chińszczyzny. Jesteśmy bowiem przyzwyczajeni, że w naszej kuchni wszystko się długo pichci - nie radzę robić tego samego z daniami azjatyckim, bo robią sie z nich pakowate bryje.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012